Diş Protezleri

Hassas Bağlantılı Diş Protezleri

Hassas bağlantılı protezler halk arasındaki ismi ile çıt çıtlı protezlerde hareketli diş protezlerinin bir çeşididir. Bu protezler özel bağlantı parçaları ile ağızda var olan destek dişlere bağlanırlar. Genelde sabit diş protezleri yapılamayacak durumda olan hastalara uygulanırlar. Kancalı protezlere göre çok estetiktirler çünkü destek dişlere metal kancalar aracılığı ile bağlanmazlar bağlantı parçaları tamamen gizlidir.

Kimlere Uygulanabilir?

Sabit protez yapılamayacak durumda olan bütün hastalara uygulanabilir. Aynı zamanda kancalı protez planlanabilen bütün hastalara da uygulanabilmektedir. İmplant tedavisi ile protez yapılamayacak durumda olan tüm hastalara da uygulanabilmektedirler.

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hassas bağlantılı protezlerde bağlantı için kullanılan parçalar önemlidir çünkü bu parçalar sürekli takıp çıkarılan ve fonksiyon gören parçalardır. Bu parçalarda zamanla iç lastiklerinde aşınma ve uyum problemi olabilir fakat önemli bir problem değildir ve hızlıca değiştirilebilir. Bu protezlerinde düzenli olarak bakıma ve temizliğe ihtiyacı vardır. Her yemek sonrası sabit dişlerin ve protezlerin fırçalanması ve temizlenmesi gerekmektedir.

Randevu Al