KURUMSAL
İLETİŞİM

GOLD BAKIM

DentModern Gold Bakım; tüm ağız bakımınızı kapsayan genel bir temizlik uygulamasıdır. Rutin diş taşı temizliğinin ardından air flow adı verilen basınçlı partikül ve su püskürten cihaz ile ulaşılması zor bölgelerdeki lekeler temizlenir. Daha sonra polisaj adını verdiğimiz cila patı ile dişlerin yüzeyi pürüzsüz hâle getirilir. Dişlerinizi daha güçlü hale getirmek için flor uygulamasıyla işlemlere devam edilir. Son olarak da devamlılık sağlamak adına fırçalama ve diş ipi kullanımı eğitimleri uygulamalı olarak gösterilerek ağız bakımınız tamamlanmış olur.

GOLD BAKIM Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Ağız bölgemiz sürekli aktivite içinde olan aslında bir organımızdır ve fonksiyonu gereği çiğneme ve öğütme işlemi yapmaktadır.
 • Besin artıkları sürekli olarak bölgelerde birikip doğru temizlenememesiyle ağız içinde oluşan bakteri plağının kişinin günlük rutin bakımının yanı sıra dişlerin ve ağız bölgesinin de temizlenmesi gerekmektedir.
 • Beslenme alışkanlıkları ve doğru fırçalamama neticesinde özellikle diş ve diş eti bölgesinde biriken bakteri plağı zaman içinde formunu (kalsifiye olarak) ve rengini değiştirerek diş taşı haline dönüşür.
 • Diş taşları diş eti rahatsızlıklarının temel sebebidir. kişi bu taşları ve renk değişiklikleri olan bölgeleri kendi imkanları ile temizleyemez.
 • Temizlenmediği sürece de sürekli olarak taş birikimi ağız içinde hızla artar.
 • Bu durum da ağız kokusu (halitosis), dişlerde sallanma, kırmızı renkli diş etleri, diş etlerinde kanama, kötü ağız tadı gibi bir çok duruma sebebiyet verir.
 • İşte bu sebeplerle ağız sağlığının temelinde hekim tarafından rutin temizlenme ve takip gerekmektedir.
 • Kontrol altına almak için altı ayda bir takip edilmesi gerekir.

GOLD BAKIM Nasıl Uygulanır?

İşlemler sırasında özellikle dudak çevresini çekiştirdiğimiz için bölgeye ve dudak köşelerine nemlendirici uygularız. Ardından rutin olarak kullandığımız titreşim ile çalışan ultrasonik temizleyiciler ile diş taşlarını temizleriz. Ondan sonra air flow adını verdiğimiz cihaz ile basınçlı partikül ve su püskürterek dişlerin aralarındaki ve üzerlerindeki bekleşmeleri gideririz. Bu işlemi müteakip, daha pürüzsüz bir diş yüzeyi elde edebilmek için özel bir pat(macun) ile diş yüzeylerini parlatırız. Daha sonra hastaya fırçalama eğitimi ve diş ipi kullanımı anlatır ve hasta üzerinde uygulamasını gösteririz. Özellikle dil temizlenmediği zamanlarda dil yüzeyi de temizlenir ve böylelikle ağız içinde bakteri yoğunluğu olan tüm alanlar arındırılmış olur. Son olarak hastaya Floyd’s jeli uygulayarak, diş minesinin gücünü artırır ve hastamıza bir sonraki randevusunu veririz.

GOLD BAKIM işlemlerinde Acı Hisseder miyim?

 • İşlemler sırasında çalışan cihazlar soğutma yapmak amacıyla su kullandığı için diş etinin çekilmesi sonucunda dentin ya da semen dediğimiz kök üzerinin açıkta bulunduğu bölgelerde ufak hassasiyetler gözlenebilir.
 • Bunun yanı sıra subgingival diş taşlarının temizliğinde de bir miktar acı hissi ve hassasiyet olabilir. Bu durumlar dışında ağrı veya acı hissetmezsiniz.
 • Sadece önemli bir şeytiğinin bulunduğu bölgelerde kanamalar gözlenebilir ancak bu, korkulacak bir durum değildir.
 • İşlemlerin bitimini takiben geçen süreçte bölgede görünecek iyileşmeden dolayı kanamalar da duracaktır.

UYGULAMA SÜRESİ

Ne Kadar Sürer?

Bir seansta yaptığımız Gold Bakım ortalama 45 dakika civarında sürer. Yoğun diş taşı mevcudiyeti veya diş eti altında çalışılması gereken durumlarda ise süre birazcık daha uzayabilir. Böyle durumlarda ikinci bir seans daha tedavi uygulanır ve genelde tüm tedavilerimizden sonra bir seans da kontrol yapılır